Parkering og overnatning

Snekkersten

Parkering i Snekkersten

Adresserne Stationsvej 13 (DISPUK 1) og Strandvejen 202B (DISPUK 2), 3070 Snekkersten, er beliggende overfor hinanden med parkeringsmulighed ved begge adresser samt på vejen.

Da Snekkersten Stationsvej er en smal vej, hvor der indimellem kører store lastbiler, skal vi henstille til, at man kun parkerer på den side, der vender mod nord (langs den høje bøgehæk). Herudover er der parkeringspladser overfor Snekkersten Havn samt ved Snekkersten Station. Parkering på Parallelvej frabedes.

Download pdf med kort og symboler – klik her

Overnatning Snekkersten

Vi anbefaler følgende steder at overnatte i nærheden af vores adresse i Snekkersten.

Aarhus

Parkering i Aarhus 

På adressen Søren Frichsvej 36D, 8230 Åbyhøj er der betalt parkering ved adressen. Husk kun at benytte de pladser hvor der står “HUSK P-BILLET “. Se oversigtskortet herunder. Det er de grønne pladser.

Du kan bl.a. se og betale for dem via Easy-park. Du kan også trække billet ved rød stander (rød prik).

Hvis du holder på andre pladser er der stor chance for parkeringsbøde.

Oversigtskort over parkering i aarhus

Overnatning Aarhus

Vi anbefaler følgende steder at overnatte i nærheden af vores adresse i Aarhus. 

Tilmeld dig til vores nyhedsbrev

Tilmeld dig til vores nyhedsbrev for at få de seneste nyheder, opdateringer og specialtilbud leveret direkte i din indbakke.